Színezés menete (Beton&Gipsz)

BETON ANYAGÁBAN SZÍNEZÉS:

  1. Ha megfelel a sima betonszürke szín akkor természetesen a szürke árnyalatát maga a cement színe határozza meg.
  2. A fehér színárnyalat eléréséhez fehér cementet használunk a beton keverésekor, igaz ennek árfekvése legalább 2x-se a Portland cementhez viszonyítva.
  3. Harsányabb színek alkalmazásakor is javasolt a fehér cement használata, amikor a kényszerkeverőben beton keverésekor vasoxid pigment alapanyagú porfestékkel színezzük meg a szegély teljes anyagát. A porfestéket a cement súlyának arányában kell kimérni pontosan, maximum 7%-os arányban. A szürke cement javasolt a sötétebb árnyalatoknál. Mindenképpen mérleget kell használni a festék alkalmazásakor ha több mint egy keverőnyi ugyan olyan színű betonra van szükségünk.

FELÜLETI SZÍNEZÉS

A színezés másik módja hogy a már kiöntött friss beton szegélyre egy vékony réteg - finom homokból, cementből és vasoxid festékből álló - mázt öntünk ami összeköt a szegéllyel. Előnye hogy a mázzal sokkal intenzívebb színeket lehet elérni az anyagában való színezésnél, valamint jóval kevesebb festék szükséges.

Hátránya a többlet munkavégzés és a munka lelassulása, hiszen a mázt a még teljesen friss kiöntött betonszegélyre szinte azonnal fel kell vinni - ez melegebb és szelesebb napokon különösen fontos a párolgás intenzitása miatt. Ha a máz a késlekedés miatt nem tud összekötni a beton szegéllyel felkérgesedhet és előbb-utóbb felpattogzik. Hosszabb szegélyeknél a munka jelentős lelassulását eredményezi.

MINTÁZÁS

Mindkét betonszínezés során alkalmazható a mintázás akár nyomóminta vagy nyomóhenger segítségével. A mintafelhordó szerszámot mégfinomabb festékbe, úgynevezett RELEASE POWDER -be mártjuk, így a mintázat egy második, eltérő színt ad betonszegélyünknek, de a mintakészítő szerszám nem ragad bele a friss mázba vagy a betonba. Mindezt megspékelve még egy finom szita segítségével egy harmadik színt is felhordhatunk finoman - akár antikolt hatást elérvén.

A variációk sora végtelen, mindenki fantáziájához és ízléséhez a legjobban illő betonszegéllyel díszítheti kertjét.

FELÜLETKEZELÉS

A színezés befejeztével történik a felületkezelés műgyantás oldattal ami a beton felső rétegébe beszívódik, elzárja a pórusait - ezáltal felülről vízhatlanná és a napfénynek ellenállóbbá teszi azt. Mivel a nedvesség csak a föld irányába távozhat, így a hirtelen kiszáradástól, az abból eredő repedésektől, későbbi porladástól nem kell tartanunk. A műgyanta egyben egy nagyon kemény kopóréteget is kialakít a beton felszínén ami a sima beton szilárdságának sokszorosa.

MŰGYANTÁS SZÍNFELHORDÁS

Még egy színezési típus lehetséges, amikor a már majdnem megkötött színezéstől mentes szegélyre színezett műgyantás réteget hordunk fel. Ebben az esetben több szín felvitele már nem lehetséges, a színezéssel a felületkezelés is megtörténik. Előnye a színpontosság és a könnyebb kivitelezhetőség.

 

 

GIPSZ FELÜLETI SZINEZÉSE

 

 A gipszmasszába keverhetünk vizes alapú festéket vagy színező pasztát, de száradás után nagyon halvány színe lesz.

 

Dekoratív kő festése - hogyan lehet ezt tartós és kielégítő hatást elérni? A gipszkő, más néven dekoratív kő, évek óta gyakran választott anyag a falak befejezéséhez. Könnyen telepíthető (gipszből készült díszkőt vásárolunk csempe formájában), sokféle kivitelben kapható, és beltérben nagyon vonzónak tűnik. Hogyan lehet elkezdeni a gipszkő festését ? Mi azt tanácsoljuk!

Mire festeni a gipszkövet?

A kőszerű gipszlapokat gyakran befejezetlenül, önfestésre szánják. Az is előfordul, hogy egy idő után a falra helyezett díszkő színe unalmassá válik. Meg lehet változtatni a megjelenését? Mit kell festeni a díszkőre , hogy a hatás kielégítő legyen?

 

Akril festék díszkőhöz

A legnépszerűbb eszköz a dekoratív kő akrilfestéke . Számos színben kapható, ráadásul tökéletesen védi a vakolat felületét a szennyeződéstől . Az akrilfestékek nagyon tartósak , ellenállnak a víznek és az UV sugárzásnak . Jellemző továbbá a felülethez való jó tapadás és rugalmasság , aminek köszönhetően a festékkel létrehozott bevonat nem reped meg.

Milyen színt válasszon? A szobától és a díszítés stílusától függ. A gipszkő fehér festéke gyönyörűen felderíti a belső teret, a barna és a bézs árnyalatok hangulatosabbá teszik a szobát, a fekete kis helyen pedig elegánsnak és stílusosnak tűnik.

Mi a festék helyett?

Mit kell festeni gipszkőre , ha nem akar akrilfestéket vásárolni? Használhat réz vagy vas-vitriolt - ez az anyag nemcsak színezi a gipszkövet, hanem megvédi a külső tényezőktől is. Kőszerű csempéket is festhet folttal .

Hogyan kell dekoratív követ festeni lépésről lépésre

Hogyan lehet gipszkőt festeni a falra? Hajtson végre három egyszerű lépést, és az egész folyamat zökkenőmentesen és komplikációk nélkül fog menni.

1. lépés. Készítse elő a felületet

Ez a szakasz különösen fontos, ha már a falon lévő csempék felújítását tervezi. Először is tisztítsa meg a felületüket a portól (ne használjon nagyon nedves szivacsot vagy kendőt - a vakolat nagyon elnyeli a nedvességet).

2. lépés: A csempék impregnálása

A gipsz nagyon nedvszívó anyag, ezért ha hosszú ideig szeretné élvezni hibátlan megjelenését, ne feledkezzen meg a megfelelő impregnálásról. Mit kell impregnálni a gipszkővel ? Használhatja az említett réz vagy vas vitriolt . A piacon számos kész készítmény is található a gipszkő impregnálására . Célszerű a gipszlapokat talajréteggel is lefedni .

3. lépés. Festse meg a csempéket

Használhat hagyományos ecsetet, hengert, szórópisztolyt vagy festékszórót.

Dekoratív kő festése - mire érdemes emlékezni?

Hogyan kell dekoratív követ festeni? Ne felejtsen el további 3 részletet.

  • A festéket csak teljesen száraz felületre lehet felhordani .
  • Nem minden impregnálás kombinálható minden festékkel (lehetőleg olvassa el figyelmesen az utasításokat használat előtt).
  • Miután hazavitte a gipszkövet, és mielőtt festeni kezdene, várjon legalább 24 órát, amíg az anyag otthoni hőmérsékletet és levegő páratartalmat kap.
Meg akarja változtatni a belső megjelenését? Ne habozzon tovább, hogyan kell gipszkövet festeni a falra